piątek, 2 marca 2012

21. Rosja / 22. Białoruś - niepocztówkowe tagi *tag*

Dziś trochę inaczej, ale jakże pozytywnie:)
Jakiś czas temu na wzięłam udział w dwóch tagach, które obejmowały inne niespodzianki niż pocztówki. Dziś przyszły koperty:) Jedna z Rosji - w odpowiedzi na "Suprise tag", druga z Białorusi - wymiana magnesików:)

Jakie to fajne trzymać dwie duże koperty, domyślając się tylko co może być w środku:)
Różowa - Białoruś
Biała - Rosja
I oto wnętrze"paczuszki" z Rosji (suprise tag)

 Co przyszło w białej kopercie? Rosyjska herbata, disneyowski banknot z "cyrylicowym" Alladynem, serduszko z tekstem o przyjaźni, przecudowna kartka z kotami i coś co podoba mi się najbardziej: rosyjskie naklejki z Pocahontas, czy jak kto woli z Покахонтас :) Strasznie lubię bajki Disneya, a Pocahontas to jedna z najulubieńszych. I nie powiem, cudownie to wyglada w takim wydaniu:)

Różowa koperta. Magnes z Mińska i miła wiadomość po angielsku / rosyjsku

Chociaż to nietypowa wymiana w ramach postcrossingu, to daje strasznie dużo frajdy!

Tak mnie jakoś natchnęło na rosyjski, a że jest on w planach moich 5 języków które muszę poznać (właściwie było blisko, minęłam się z rosjoznawstwem o krok. Ale nadrobię!) to polecam utwór z Anastazji.

 

Historia w tamtejszych klimatach, strasznie sentymentalna, no i język piękny.

3 komentarze:

 1. Ah, Anastazja. Uwielbiałem w dzieciństwie tą bajkę. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aczkolwiek najbardziej podoba mi się polska wersja. :)

   Usuń
  2. Ja też bardzo lubię polską wersję. W ogóle w bajkach się spisali z polskimi wersjami, czy to Pocahontas, czy Piękna i Bestia, Anastazja, Herkules, cokolwiek:D, to najbardziej mi się podobały polskie wersje;) A oglądałam i słuchałam chyba we wszystkich językach!:D Był tylko jeden wyjątek potwierdzający regułę (jedna piosenka z Dzwonnika z Notre Dame http://www.youtube.com/watch?v=8vxaSQ0l8vI) Tak więc nie mam im nic do zarzucenia:)

   Usuń