czwartek, 23 lutego 2012

15. Rosja: bajeczny nightview *tag*

Dziś, po niezbyt miłym dniu znalazłam w skrzynce kolejną pocztówkę. Fajnie, bo nie dostałam nic przez ostatnie dwa dni, a kartka chociaż przybyła "tylko" z Rosji bardzo mi się podoba. Uwielbiam nightview i zauważyłam, że jak kupuję sobie kartki za granicą, to zawsze wybieram widoki nocą. Ale czy one nie są przepiękne? Zawsze po stokroć oddają urok danego miejsca, zazwyczaj przecież widzianego jedunie w blasku słońca.
No i Kreml. Główny powód dla którego chciałabym odwiedzić Moskwę.


Kartka szła tylko 10 dni. Jak na Rosję to znakomity wynik!


Kreml Moskiewski - Московский Кремль jest to gród warowny położony na Wzgórzu Borowickim, wznoszącym się 40 metrów nad rzeką Moskwą. Jego położenie wyznaczył w XII wieku kniaź Jurij Dołgorukij. Ogólna powierzchnia Kremla wynosi 28 hektarów i składa się z kilkunastu obiektów o wielkim znaczeniu historycznym i kulturowym - tak więc jest co oglądać:)
Co ciekawe, zezwolenie na zwiedzanie obiektów wydano dopiero w 1955 roku i wtedy też wprowadzono zakaz mieszkania na terenie twierdzy.

3 komentarze:

  1. Bardzo ładna pocztówka! A co do samego Kremla i Placu Czerwonego, to od mojego promotora słyszałam, że zwiedził już prawie cały świat, ale Placem Czerwonym był mocno zawiedziony, bo jest po prostu mały :D A na pocztówkach i w telewizji wydaje się ogromny. Ciekawe czy to prawda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kreml cudownie się prezentuje nocą! Oświetlenie jest wspaniałe :) Ach, marzenie by kiedyś zobaczyć to na własne oczy

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta pocztówka najbardziej mi się podoba!!

    OdpowiedzUsuń